INFO

Velmi optimistický plán:
2023 - TDS (srpen)
2023 - Skotsko (září)
2023 - ??? neznámá akce na doprasení dovolené (říjen)
2024 - Bobovačka? (leden, únor)
2024 - Provance? (červen)
2024 - TDS (léto)Realizovatelné zájezdy:


Dejte nám bezvýznamný Lajk na fízbuku:Uplynulý motokárový šampionátek a vše o něm:

Jazykové mutace
Komerce
Klikni a já dostanu nevalnou výplatu
Spřátelené weby

Jak proběhl zájezd do Švýcarska

Netrvalo to ani měsíc a byl jsem schopnej sepsat reportáž ze Švýcar!

Předně doufám že tohle nebude číst nikdo z účastníků. Po dlouhých přípravách se 11.7. v 5 hodin ráno konečně vyjelo do Valais. Nedá se říci že cesta utekla rychle, to v žádném případě. Horko ještě umocňoval pohled, ze stojícího autobusu v koloně, na rakušáky koupající se v Bodamském jezeře. Nejhorší okamžiky celého výletu přišli hned na konci prvního dne. Naše ubytování se nacházelo v kilometrové výšce, kterou jsme museli překonat na silnici dlouhé pouze 13 km. Ovšem autobus poskytnutý AD Ouhrabka nebyl na takovou porci připraven a při průměrné rychlosti 20km/h málem vypustil při stoupání duši (nutno zmínit, že přívěs měl tunu). Alespoň domluva s majitelkou chat byla znamenitá a předání klíčů proběhlo hladce.

Pekelný pohřebák

Druhý den ráno jsem se snažil sehnat náhradní autobus na infocentru v La Tzoumaz, kde na mě obsluha koukala jak na krávu, když jsem vysvětloval, že naši řidiči odmítají jezdit z vesnice do údolí. Nakonec jsem dostal číslo na taxi-bus, který by nás svezl za 150 franků za jedinou cestu. Smířeni s velkým finančním problémem jsme se dali na plánovanou okružní cestu kolem Ženevského jezera se zastávkami u chatau Chilon, v Montreux, Lausagne a Ženevě (CERN nebyl, páč měl zavřeno). Ovšem odpoledne, když jsem se snažil zavolat onen autobus pro první vyvezení, mi nikdo nebral telefon. Tak nás (tentokrát podstatně lépe) opět vyvezl náš bus.

Bylo velmi teplo….

Třetí den proběhl naprosto OK, návštěva Chamonix byla bezvadná. Někteří zvládly navštívit všechny cíle: Aiguille du Midi, Brevent i vlak na Mer de Glace.

Nejpřevýšovitější lanovka na světě.

Čtvrtý den jsme byli nuceni dát autobusu přestávku a tak byl v programu jen výjezd lanovkou od našich chat na vrchol Savoleyrez. Bylo to vcelku slušné překvapení, když se otevřel panoramatický výhled od Jungfrau až po Mont Blanc, Verbier a Grand Combin.

Jsem líný vyrobit celé panorama

Pátý den byl na programu Zermatt. Všech 17 účastníků jsem odbavil vlakem z vesnice Täsch až na vyhlídku Gornergrat. Všichni vypadali víceméně spokojeně.

Materhorn odspoda

Předposlední den jsme se rozhodli zkrátit a místo jezera Maggiore byli zvoleny výtečné termální lázně v Brigerbadu.

Cesta domu byla ještě nepohodlnější a vedrovitější než ta minulá. Kolony v rakousku děsivé, ale stihli jsme to zpět do tmy.

Shrnutí:

+ počasí, počasí, počasí
+ méně turistů než bylo očekáváno

+ tolerantní kolektiv

– autobus
– množství vynechaných cílů

– až moc vedro

Akce byla splněna na pouhých 60% (chyběla Itálie a komplet Jungfrau) a za mě jí dávám dva ze čtyř vycpaných svišťů.

Svist

Rozpočet: 
Celkem utraceno: 151.500Kč
Celkem vybráno: 142.600Kč
(za tak velkou ztrátu viním každého kdo nejel, protože jedno místo nebylo obsazeno…nicméně mohlo to být podstatně horší)

Celou galerii najdete zde: https://goo.gl/photos/MRVSDNZHbEr5KVez9

1 komentář u Jak proběhl zájezd do Švýcarska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *