O pohár CK Ziktour 2016/17

Celkové vyhodnocení:
Máme za sebou první a nejspíše poslední šampionát “O pohár CK Ziktour 2016/2017“, který se nám nedopatřeními protáhl do dvou let namísto zamýšlených sedmi měsíců.
Předem se sluší poděkovat všem zúčastněným za podporu této akce alespoň formou účasti. Doufám, že se vám závody líbily a budete chodit i na další skupinové voloviny, které vymýšlím.

K samotným výsledkům – s rovnými 50ti body se stává vítězem Z (vím jak blbě to vypadá, ale přece se nevzdám ceny, aby jí schlamstl Eš :P), na druhém místě o pouhé dva body skončil . Třetí se 39ti body umístil a na posledních dvou místech, ohodnocených trofejí, se umístily K a H se 36ti respektive 27mi body. Kompletní výsledky k nahlédnutí v tabulce dole. Všichni zmínění byly zároveň odměněni nepříliš hodnotnými cenami.

5.+6. Podnik – Görlitz
Za hrozby deště se odjel poslední masivní závod v Görlitz, kde systémem kvalifikace a dou závodů zvítězil těsným rozdílem Eš před KolmiSSem a Pé.em. Na čtvrtém místě se umístil Z následován Mírem a Hetem. Závod byl poznamenán děsivou havárií ve druhém kole prvního ze závodů. Mnozí si odnesly následky.

5. Podnik – Lichtenberg – zrušeno pro nezájem
Pátý závod se přesunul do termínu 20.8. Čas odjezdu z Lbc do Lichtenbergu v Krušných horách je naplánován na 15:30. Cenovka odpovídá kvalitě trati – 30E. Od 18:30 zde bude probíhat ještě dvouhodinový vytrvalostní závod pořádaný okruhem. Na ten jsme s Kolmissem aktuálně přihlášeni a hodil by se nám ještě třetí člen na střídání.

5. Podnik – Löschen – zrušno pro malou účast
Na sobotu 15.7. vyhlašuji předposlední závod poháru na Německém okruhu v Löschen. Jelikož trať je otevřená až do osmy večer, nebude problém, když vyrazíme až před pátou hodinou. Nezabije nám to celou sobotu. Startovné bude ještě vyčísleno. Odhad je 750kč. Je zde opět započítána kvalifikace, závod a medaile pro tři nejlepší.

4. Podnik – Praha
Máme za sebou čtvrtý závod protáhnuté sezony. Závod se odjel v úterý 14.3. od 16:00 na “elektrokárách” v Caravan Metropol Karting Aréně Praha (podivný název, že?). Závod se odjel stylem dvou rychlostních zkoušek, stejně jako ten v Teplicích. Jediným rozdílem bylo, že jsme na trati nebyly sami, takže docházelo k zácpám na trati a museli jsem se vypořádávat se silným provozem. Výsledky museli být kvůli časové tísni upraveny až druhý den. Nyní je najdete jako vždy dole na této stránce..

Bonusový podnik – SpreewaldRing
Na podzim minulého roku se tři z nás zúčastnily velkého závodu ve Spreewaldu. Mezi ostřílenou konkurencí se nám povedlo dojet ve dvou závodech na 12. a 13. místě (Z) dvakrát na 15. (Kol) a dvakrát na posledním místě (Het). V celkovém hodnocení Spreewaldcupu – jehož byl závod součástí – jsme doklepali 76., 80. a 89. místo 🙂 Video k nahlédnutí zde.

3. Podnik – Gorlitz
Velmi slabá účast se podepsala na nedělním závodu v Gorlitz, kam se závod pro malý počet přihlášených přesunul z Vysokého Míta. Velká to škoda, protože závod i kvalifikace na osychající trati byla skvělou výzvou. Výsledky vyčtete dole v tabulce.

2. Podnik – LohsaVideoYTLohsa
V neděli 8.5. proběhl druhý závod sezóny na okruhu v německé Lohse. Z důvodu poruchy časomíry jsme byly nuceni přistoupit k variantě kavalifikačního sprintu, který určil pořadí na startu hlavního závodu. Tento systém přinesl na již tak vynikající okruh ještě více dobrých pocitů z jízd.

Z devíti zúčastněných dosáhli na medajle Eš, Het a Sek. Na dalších místech se seřadili Pé (havárie), Zik (rotace po trávníku ve třetím kole), na šestém místě zajela skvěle EmSek, sedmí dokončil Tom a na posledním místě v závodě skončil Fred. Klasifikována jedním bodem byla i Ade za účast v kvalifikaci.

1. Podnik – TepliceVideoYTTeplice
Máme za sebou zahajovací podnik první sezony, který hostil okruh v Teplicích.
Při minimální možné účasti šesti osob se zvolil spravedlivý formát závodu. Tři dvojice s výměnou motokár na druhou jízdu.
Těžko hledat způsob jak to napsat aby to nevyznělo špatně, ale vyhrál jsem já (Z). Na druhém místě se umístil Eš a třetí místo doplnil za IT oddělení DPMLJ Pé. Jen těsně za ním se zařadil Sek na čtvrtém místě.
Jelikož okruh nedisponoval pódiem, bylo vyhlašování výsledků zorganizováno na vyhlídce Komáří Vížka v přestávce mezi dvěma vánicemi.
Fotogalerie

O šampionátu
Po zkušenostech z minulého roku jsem se rozhodl zorganizovat šampionát o šesti závodech. Ty budou rozloženy co nejrovnoměrněji do období duben 2016 až říjen v letošním roce až srpen 2017. Z každého si účastníci odvezou body do celkového pořadí (1.místo=12 bodů, 2.= 9b, 3.= 7b, 4.=6b atd). První tři v závodě obdrží medajle a prvních 5 v celém šampionátu získá poháry a drobné ceny.

Pravidla
Organizace jednotlivých závodů bude stejná jako jste zvyklí. Za startovné budete mít jistých minimálně 20 minut ježdění, rozdělených do 10ti minutové kvalifikace a 10ti minutového závodu. Pokud bude velká účast, bude vypracován pavouk. Na tratích kde nás nenechají závodit se odjedou dvě desetiminutové rychlostní zkoušky, kde se budou sčítat nejlépe zajetá kola z obou částí. Další pravidla budou doplněna.
Doplnění 22.4. – ve výsledcích se bude nejhorší dosažený výsledek sezony škrtat (včetně DNS).

Nikdo vás nenutí odjet všechny podniky! Pořád ale platí že s počtem lidí roste prča!