INFO

Velmi optimistický plán:
2023 - TDS (srpen)
2023 - Skotsko (září)
2023 - ??? neznámá akce na doprasení dovolené (říjen)
2024 - Bobovačka? (leden, únor)
2024 - Provance? (červen)
2024 - TDS (léto)Realizovatelné zájezdy:


Dejte nám bezvýznamný Lajk na fízbuku:Uplynulý motokárový šampionátek a vše o něm:

Jazykové mutace
Komerce
Klikni a já dostanu nevalnou výplatu
Spřátelené weby

TopTip – Bob v Rok

Zimní sporty nejsou jen běžky, sjezdovky nebo homoboard! Posledních několik let se po Evropě rozmáhá zřizování sáňkařských (bobových) cest, tratí, drah nebo sjezdovek.

Ski areál v Rokytnici nad Jizerou takovou věc nenabízí. Jejich blbost, páč mají jednu z nejlepších prakticky vybudovanou, jen o tom asi nevědí. Mím úkolem je za-prezentovat to za ně.

Kde je Rokytnice to si dohledejte na mapě. Pokud nemáte mapu a netrefíte tam, tak dál nečtěte a jděte si raději pustit reprízu dvoutisíctéhotřistadvaadvacáteho dílu Ulice. Parkování je přes den zdarma na parkovištích 2-4. Odtud je to pěšky po upravených cestách něco přes kilometr k lanovce na Lysou horu. Za velmi přijatelných 80kč budete vytaženi do 1300 metrů. Odtud se vydáte na východ (vpravo když vystupujete z lanovky). Situace v následujících dvou kilometrech bude záležet na meteorologických podmínkách. Pokud máte kliku a není zrovna půlmetru prašanu tak se přehoupnete přes nevýrazný kopeček až do Kotelského sedla. Přežili? Gut! Od ted je to snadný jak dnešní maturity.

Sedněte na zařízení jaké jste si zvolily a vyjeďte dolu směrem na Dvoračky. Pro ty entity s opravdu špatným orientačním smyslem je to ten směr kam ukazuje velké červené “D”. Po absolvování sjezdu serpentinou pokračujte kolem dvojice chat. Dál zvolte cestu na Rokytnici (ta nad chatami, ne ta co vede přímo dolu). Jestli jste to nezvorali tak se ted nepřerušovaně svezete další 3 kilometry po urolbované cestě. Z té odbočíte doprava až budete u vysílače. Těžko se to popisuje – od zmíněného vysílače se dáte dolů, pak hned doprava, chvíli po rovince kolem chat až dojdete do snowparku, kterým se dá jednoduše svézt zpět k dolní stanici lanovky. Střihnout to přímo ke stanici je taky možnost. Zde dvě možnosti: zpět na parkoviště nebo opakovat (lanovka zavírá v 16:00).

Za zmínku ještě stojí, že ne vždy je dostatek sněhů, takže plánujte s ohledem na předpověď počasí.

Joe na bobu

Tur na to říká:
Dobytek pl


“Nejlepší je sledovat závist těch co musejí jít pěšky. Jo a na hřebeni se snažte moc nekur**t běžkařskou stopu.”

 

 

Koho nepřesvědčil text, toho přesvědčí video z loňska:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *