Top Tip – Góry Stolowe Kurwa

Slovo předem: “Top Tip” sekce bude vyhrazena pro tipy na jednorázové výlety nebo lokality. Nebudu sem cpát tuny bezvýznamného hnoje jako to dělá např Toulavá kamera: Přijďte se podívat do týhle nevýznamný dědiny, mají tu kapličku a muzeum omalovánek.  -Takto opravdu ne.
Slovy klasika: This is serious sh*t, dude!

Stolové hory
Jedná se o horské pásmo v Polsku (máte mé svolení si zlostně odplivnout) jen pár kilometrů za Náchodem. Po průjezdu lázeňským městem Kudowa dorazíte po cca 15ti minutách do vesnice Karlów, která je ideálním východištěm pro návštěvu stolové hory. Podle názvu je nejspíš jasné o co se jedná: Náhorní skalní město trčící 150 metrů nad okolní terén. Čekejte něco jako kilometrový skalní ostrov s vyhlídkami na každé světové straně. Za dobrýho počasí se dá vidět vše od Krkonoš po Jeseníky. Cesta kolem dokola je jednosměrná a zabere ke dvěma hodinám.

Stolové hory

Druhá část výletu povede do lokality Błędne Skały, kam se dá dostat za úplatek autem nebo šestikilometrovou nenáročnou turistickou cestou. Tato atrakce spočívá v přírodním skalním labyrintu (nechápu kde je ve vyjmenovanejch slovech po B) , kde se nejednou budete muset protáhnout skalními puklinami ne-o-moc širšími než běžná lidská bytost. Cestou zpět neminete vyhlídky na Broumovské stěny na druhé straně hranice.

Bludné skály

Pokud vám ještě zbude něco času, tak se zastavte ve městě Kudowa.

Kudowa Zdroj – děkujte Němcům…to oni tohle všechno za Reichu postavili

Tento výlet by vám měl dobře ilustrovat co to znamená podojit evropské dotace do krve – Poláci tady rozhodně nešetřili. Taky doporučuju zajet sem během podzimu, ideálně v dobu, kdy se v údolích pod vámi ještě válí mlha.
Náklady: Vstupné a parkovné vás vyjde skoro všude shodně na +-8Zl=60kč (2x parkovné a 2x vstupné) a nemají tu problém při placení naší tvrdou měnou.

Dobytek pl

 

Polský dobytek na to říká: “U nasz koupitze lyzaky malynove i telefon mobilowy amerikanski! Iba wiestnik:Uwaga, teren chraneny byglom!” 

 

 


V okolí pak ještě stojí za zmínku
: Komplex Riese, Broumovské stěny, pevnost Dobrošov – ale o tom zas příště 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *