INFO

Velmi optimistický plán:
2023 - TDS (srpen)
2023 - Skotsko (září)
2023 - ??? neznámá akce na doprasení dovolené (říjen)
2024 - Bobovačka? (leden, únor)
2024 - Provance? (červen)
2024 - TDS (léto)Realizovatelné zájezdy:


Dejte nám bezvýznamný Lajk na fízbuku:Uplynulý motokárový šampionátek a vše o něm:

Jazykové mutace
Komerce
Klikni a já dostanu nevalnou výplatu
Spřátelené weby

Benelux – hlášení

Hlášení z krátší cesty po Beneluxu – rozklikněte pro podrobnsti. Za ztrátu času čtením nejsem zodpovědný.

In Brugge

In Brugge – pro nechápavé, to není malování v malování ale malování světlem 😛

Ve čtvrtek ráno, s hodinovým zpožděním a extrémním přetížením vozu jsme vyrazili na desetihodinovou cestu do Amsterdamu. Uprostřed cesty jsme dali tradiční zastávku v Quedlinburgu, takže jsem musel dělat již další tradiční prohlídku města. Do kempu, kterému vládnou kachny se podařilo dojet s předstihem, takže zbyl čas na krátkou procházku vesničkou na kraji polderu.

Dungerdam

Druhý den jsme vyklopili neodbytného Joea ve Walibi parku (podle jeho hlášení zvracel jen dvakrát a to na řetízkáči). Zbytek výpravy navštívil letecké muzeum v Lelystadu, větrný mlýn někde u Alkmaaru a Kolmiss dokonce i využil koupací zastávku na pláži v Zandvoortu. S Joem jsme se sešli na nádraží v Amsterdamu (ANO zvládl jet vlakem v cizí zemi!) a prošli jsem si tradiční Amsterdamské kolečko kolem kanálů a šlapek – taky turistů tam bylo hypermoc. Návrat do kempu se stihl těsně před půlnocí.

Nemeleme – pumpujeme

Třetí den jsme opustili Nizozemí a přesunuli se do Belgie. První na řadě bylo město Gent, doslova narvané katedrálami a zvonicemi. Dali jsem si tu dokonce plavbu na lodičce s výkladem v čtyřech jazycích, kterým se nedalo noc rozumět. Město hodnotíme velmi dobře, ale na důstojnou prohlídky by byl potřeba alespoň půlden. Odtud vedla cesta do věhlasných Brugg. Kemp zde byl plně automatizovaný a velmi “kůůl”. Odtud jsem si zajeli na večerní prohlídku města. Bruggy nelze hodnotit jinak než kladně. Atmosféru zkazila jen naše nevkusná ultraselfie. Město jsme opustili kolem jedné ráno.

Večer v Bruggách

Další den jsme zkusili najít místa kde se natáčel film “V Bruggách” – výsledek je vidět na onom překresleném plakátu, který už určitě všichni viděli (focení trvalo skoro hodinu). Z důvodu časové tísně jsme vynechali bojiště v Ieper a nahradili je zastávkou na zvonici ve městě Tournai. Zbytek deštivého dne probíhal přesun do Arden se zastávkou pod pevností Dinant. Do kempu (mimo zamýšlenou trasu) jsme se doplazili v půl desáté.

Tady se nátáčelo 🙂

Čtvrtý den byla na programu návštěva jednoho z museí “bitvy v Ardenách”. Fakt, že bylo pondělí a všude bylo zavřeno tento plán zkomplikoval a jediné do máme je fotka s Konigtigrem v dešti. Zbylo alespon více času na projížďku na motokárové dráze ve Spa-Francorchamps, jenž byla na vodě velmi záživná. Odpolední Cáchy stáli za houby a večerní hledání kempu kolem Nürburgringu taky.

Auf dem Fatherland!

Na poslední den nám zbyla návštěva technického musea ve Speyeru. Stejně jako sesterské museum v Sinsheimu nezklamalo (eště aby by zklamalo, když maj Buran). Potom následovala už jen propršená cesta do ČR na které byli vidět už jen dopravní nehody.

Ponorka – Joe nemá zdání co dělá.

A jako vždy na závěr otázka pro zúčastněné: Pokud nesouhlasíte nebo chcete něco doplnit, tak máte šanci…

Fotky ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *