INFO

Velmi optimistický plán:
2023 - Já už chci bobovat kurwa!
2023 - Park? (květen)
2023 - USA jiho-západ červen)
2023 - TDS? (čevenec, srpen)
2023 - Skotsko (září)Realizovatelné zájezdy:


Dejte nám bezvýznamný Lajk na fízbuku:Uplynulý motokárový šampionátek a vše o něm:

Jazykové mutace
Komerce
Klikni a já dostanu nevalnou výplatu
Spřátelené weby

TopTip – Skalka na steroidech

Dnešní TopTip vás zavede na místo, které je “a little bit gay“, hlavně v této části roku. Tím je Fidlingspark Nochten, zhruba 30 km severně od německého Bautzenu (cca 100km od Lbc). Představte si něco jako krajinu z teletabís bez těch otravnejch úchylnejch monster. Jediná monstra jsou zde němci. Jedná se o zajímaví počin v rekultivaci důlní krajiny. Mezi hypermoderní uhelnou elektrárnou a důlní výsypkou tu vznikla taková “Skalka na steroidech”.

Na ploše o rozloze 120 000 čtverečních metrů autoři umístili 6000 balvanů a v průběhu let zde vznikla největší skalka Evropy. Vidět lze zde obrovské množství skalniček, vřesů, okrasných keřů i ryb a žab (zejména nyní). Nachází se zde i dětské hřiště kde můžete nechat ty, co jsou nuceni starat se o své potomstvo.

Fidlingspark Nochten – klikni pro celé album

Když už budete tak daleko, můžete se mrknout na rozhlednu Der Turm am Schweren Berg u města Weisswasser. Poté lze pokračovat až do lázeňského města Bad Muskau se zámkem v UNESCO. Obzvláště v průběhu května zde kvetou stovky rododendronů a je to tudíž ideální čas na návštěvu.

Krowka na to říká:
Dobytek pl

“Tam by se to páslo…”

 

Aktuálně: skalka je na programu i po závodě motokár v neděli 8.5.!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *